Keramiek – Draaien & Handvormen
Informatie
- Gebouw Cultura Molenstraat, Souterrain 0.42
- Prijs € 281,00
- Cursusduur 8
- Lesdag woensdag
- Van Wednesday 21 April 2027
- Tot Wednesday 16 June 2027
- 18:45 - 21:15
Britt Vink
Docent
Over de cursus
Droom je ervan om je eigen unieke bekers, kopjes en bakjes te maken? In deze laagdrempelige kennismakingscursus duik je in de basisbeginselen van het keramiekvak. Je maakt kennis met twee essentiële technieken: draaien op de pottenbakkersschijf en handvormen. Of je nu een geboren draaier of een creatieve handvormer bent, deze cursus biedt je de perfecte start om je keramische avontuur te beginnen!
Wat ga je leren?
Deze cursus is speciaal ontworpen voor beginners en omvat in totaal 8 lessen, verdeeld over de volgende onderwerpen:
* Draaien
* Handvormen
* Glazuren
Deze cursus is ideaal voor iedereen die nieuwsgierig is naar keramiek en graag op een praktische manier kennis wil maken met de basistechnieken. Er is geen voorkennis vereist.
Praktische informatie
Voordat je begint, vind je hieronder een aantal praktische zaken om rekening mee te houden.
- Geschikt voor beginners.
- Draag kleding die vies mag worden en neem eventueel een schort mee.
- Materiaalkosten bedragen ongeveer tussen de €10,- en €20,- en is niet inbegrepen bij het cursusgeld.
- Na de cursus word je nog verwacht om op je eigen moment je laatste gemaakte werken op te halen.
Over docent Britt Vink
Mijn naam is Britt. Ik ben afgestudeerd aan de kunstacademie, waar ik me heb gespecialiseerd in keramiek. Sindsdien is klei het materiaal waarin ik me het meest thuis voel. Er is voor mij niets fijner dan mijn handen in de klei te steken, vies te worden en helemaal op te gaan in het maakproces.
In mijn eigen werk onderzoek ik beweging, absurditeit en de schoonheid van het alledaagse. Keramiek is daarvoor het perfecte materiaal: het vraagt om aandacht, geduld en de bereidheid om te vertragen. Je kunt eindeloos terugkeren naar hetzelfde werk, laag voor laag bouwen, aanpassen en opnieuw kijken. Juist daarin kan ik mezelf helemaal verliezen.
Tijdens mijn lessen hoop ik die ervaring ook met anderen te delen. Even uit je hoofd, met je handen aan het werk, experimenteren, vies worden en ontdekken wat er ontstaat wanneer je de tijd neemt om te maken.
Veelgestelde vragen
Heb ik ervaring nodig?
Nee, deze cursus is geschikt voor beginners. Plezier in het maken van keramiek staat centraal: je hoeft geen artistieke achtergrond te hebben om mee te doen. We creëren een toegankelijke en gezellige sfeer waarin iedereen op zijn of haar eigen tempo kan experimenteren met klei.
Mag ik werkstukken van thuis laten afbakken?
Nee, dat is helaas niet mogelijk. Er is geen stookservice voor werk dat thuis wordt gemaakt.
Wat ga ik maken tijdens de cursus?
We leren verschillende technieken, zoals het opbouwen vanuit rollen, het gebruiken van drukmallen en het werken met plakken. Ook leer je draaien op de draaischijf. Sommige technieken oefenen we aan de hand van een specifiek werkstuk, bijvoorbeeld een mokje. Andere opdrachten zijn juist helemaal vrij. Wat je maakt tijdens deze cursus is helemaal je eigen keuze: of je nu servies, plantenpotten of beeldjes wilt maken!
Meer informatie
Kijk op deze pagina voor meer info over het jaarrooster, algemene veelgestelde vragen en onze Algemene Voorwaarden. Ook kun je hier via het contactformulier contact met ons opnemen als je vragen hebt of meer info wilt.