Algemene Voorwaarden Kunstencentrum

Onderstaande Algemene Voorwaarden zijn van toepassing op al het cursorisch aanbod van Kunstencentrum Cultura te Ede. Kunstencentrum Cultura behoudt zich het recht voor deze voorwaarden tussentijds te wijzigen.

Artikel 1 – Definities

In deze algemene voorwaarden wordt verstaan onder:

  1. Cursus: een reeks lessen, contactmomenten of bijeenkomsten met een vooraf vastgestelde start- en einddatum.
  2. Jaarcursus: een cursus die gedurende (nagenoeg) het gehele cursusjaar wordt aangeboden.
  3. Cursist: de natuurlijke persoon die geplaatst is voor een cursus.
  4. Betalingsplichtige: degene die het les- of cursusgeld verschuldigd is.
  5. Activiteit: eenmalige bijeenkomst zoals een workshop, masterclass of project.

Artikel 2 – Inschrijven

Aanmelding dient te geschieden via het digitale inschrijfformulier. Nadat Kunstencentrum Cultura de inschrijving ontvangen heeft, ontvang je een automatische ontvangstbevestiging.

Inschrijfformulieren worden op volgorde van binnenkomst behandeld. Het inschrijfformulier voor jongeren onder de 18 jaar dient te worden ingevuld door een ouder of verzorger (betalingsplichtige).

De docent stuurt je circa één week voor de start van de cursus de status van de cursus met de bijbehorende informatie.

Artikel 3 – Verbindend verklaring

Door het inschrijfformulier digitaal te versturen, verklaart de aspirant-cursist of diens ouder(s) of voogd(en) akkoord te zijn gegaan met de Algemene Voorwaarden.
De cursist verbindt zich voor de gehele duur van de cursus of activiteit zoals die vermeld wordt bij de inschrijving.

Artikel 4 –  Opzegvoorwaarden

4.1 Tussentijdse beëindiging
Tussentijdse beëindiging van een cursus dient in alle gevallen schriftelijk te worden aangevraagd bij de cursistenadministratie.
Beëindiging met teruggave of ontheffing van les- of cursusgeld is uitsluitend mogelijk in bijzondere gevallen, ter beoordeling van de Manager Educatie. Als geldige redenen worden bijvoorbeeld geaccepteerd:

  • langdurige ziekte van de cursist.
  • verhuizing buiten de gemeente Ede.

Indien binnen de eerste twee gevolgde lessen blijkt dat de cursus niet aansluit bij de verwachtingen van de cursist, of dat er sprake is van een duidelijke mismatch met het niveau of de groepsdynamiek, kan de cursist een verzoek tot beëindiging indienen. Dit verzoek dient schriftelijk te worden ingediend bij de cursistenadministratie.

  • Bij reeksen tot 5 lessen wordt geen restitutie verleend.
  • Bij reeksen van 6 t/m 10 lessen worden 4 lessen in rekening gebracht.
  • Bij reeksen van 11 t/m 15 lessen worden 6 lessen in rekening gebracht.
  • Bij reeksen van 24 lessen of langer worden 8 lessen in rekening gebracht.

Er wordt geen restitutie verleend voor lessen die reeds hebben plaatsgevonden.

Bij opzegging na 2 lessen vindt er geen restitutie plaats, en vindt restitutie uitsluitend plaats volgens de hierboven genoemde opzegvoorwaarden.

Kunstencentrum Cultura kan, indien mogelijk, in overleg een passend alternatief aanbieden. Aan het aanbieden van een alternatief kunnen geen rechten worden ontleend.

4.2 Restitutie bij lesuitval
Restitutie bij lesuitval wordt berekend op basis van het aantal vervallen lessen.

Artikel 5 – Afwezigheid van de cursist

  • Lessen die door de cursist niet worden bijgewoond, kunnen niet worden ingehaald waarbij voor de cursist de betalingsverplichting van het les- of cursusgeld voor de volledige cursus blijft bestaan.
  • De cursist wordt vriendelijk verzocht om zich, in geval van afwezigheid, direct bij de docent af te melden, of bij de Klantenservice van Cultura via telefoonnummer 0318-672800, met vermelding van de naam van de docent, de cursus en het moment van de cursus.

Artikel 6 – Lesuitval

  • Bij afwezigheid van de docent wordt de cursist per sms, app of mail op de hoogte gebracht.
  • Bij langdurige ziekte van de docent (langer dan twee weken) worden de lessen zoveel mogelijk vervangen.
  • Lessen uit een reeks die tijdens de geplande cursusperiode niet kunnen worden gegeven, worden aan het eind van de geplande cursusperiode ingehaald.
  • Indien de lessen niet meer ingehaald kunnen worden, ontstaat het recht op restitutie van het lesgeld vanaf 2 – 4 lesuitvallen of meer (buiten de vakantieregeling om). Restitutie wordt op schriftelijk verzoek verleend na afloop van het cursusjaar op basis van het aantal gemiste lessen maal het lesgeld gedeeld door het totale aantal lessen minus 2 lessen. Dit verzoek tot restitutie kan tot maximaal 1 maand na afloop van de geplande cursusperiode worden ingediend.
  • Voor de cursussen van 16 lesweken of korter geldt de restitutie-omrekenfactor: aantal gemiste lessen maal het lesgeld gedeeld door aantal lesweken van de desbetreffende cursus minus 1 les.

Artikel 7 – Betalingscondities

Voor het volgen van de cursussen is cursusgeld verschuldigd. Hiervoor ontvangen de cursisten een (verzamel-)factuur, ook indien toestemming is gegeven voor automatische incasso.

Automatische incasso

Voor het betalen via automatische incasso zijn er twee varianten:

  • a) Jaarcursus vanaf 32 lessen in maximaal 7 betaaltermijnen.
  • b) Cursus van 2 t/m 16 lessen in maximaal 2 betaaltermijnen.

De incasso wordt als mogelijk rond de 25e van de maand afgeschreven. Bij latere instroom worden de incassotermijnen naar rato bepaald.

Eenmalige betaling

Het te betalen lesgeld verwacht Kunstencentrum Cultura binnen 30 dagen op IBAN: NL35RABO0395187028 t.n.v. Stichting Cultura o.v.v. het factuur- en debiteurnummer. Bij niet tijdige betaling is Kunstencentrum Cultura genoodzaakt wettelijke rente- en invorderingskosten in rekening te brengen. Deze komen voor rekening van de betalingsplichtige. Indien een leerling later in het cursusseizoen wordt geplaatst, wordt het verschuldigde lesgeld naar evenredigheid aangepast.

Workshops gelieve in één keer te betalen middels een factuur.

Artikel 8 – Betalingsachterstand

Bij betalingsachterstand behoudt Kunstencentrum Cultura zich het recht voor de lessen niet langer te continueren, zonder dat daarmee de betalingsverplichting komt te vervallen. Zodra aan de betalingsverplichting is voldaan, kunnen de lessen hervat worden. De niet genoten lessen worden niet ingehaald. Wanneer een debiteur zijn betalingsverplichting niet nakomt, geven wij het incasso uit handen aan een extern bureau, waarbij gemaakte kosten en wettelijke rentes voor rekening zijn van de debiteur. Bij betalingsachterstand kan Kunstencentrum Cultura de inschrijving voor een vervolgcursus weigeren.

Artikel 9 – Huishoudelijk reglement

Cursisten en hun begeleiders worden geacht het huishoudelijk reglement van Cultura te respecteren, alsmede de reglementen die gelden op locaties waar Kunstencentrum Cultura lesruimtes huurt. Het huishoudelijk reglement van Cultura wordt op verzoek toegestuurd.

Artikel 10 – Aansprakelijkheid

Cultura kan niet aansprakelijk worden gesteld voor schade, verlies of diefstal aan lijf of goed (kleding, instrumenten, materialen, werkstukken en vervoersmiddelen) van cursisten en bezoekers. Uitzonderingen vormen de gevallen waarin wettelijke aansprakelijkheid van Cultura wordt vastgesteld. Cursisten worden geacht de veiligheidsinstructies op te volgen.

Artikel 11 – Privacy persoonsgegevens

In het kader van de Wet Bescherming Persoonsgegevens informeren we je dat Cultura jouw gegevens, zoals naam, adres, telefoonnummer en e-mailadres opneemt in een gegevensbestand. Cultura gebruikt jouw gegevens in de cursistenadministratie voor de verwerking van je inschrijving en de uitvoering van de met jou gesloten cursusovereenkomst. Daarnaast kunnen wij jouw gegevens gebruiken om je te informeren over nieuwe cursussen en activiteiten en om deze informatie zoveel mogelijk op jouw interesses af te stemmen. Cultura verstrekt de gegevens niet aan derden.

Je kunt jouw eigen gegevens opvragen en verzoeken ze te laten corrigeren of te verwijderen. Hiervoor kun je contact opnemen met de cursistenadministratie van Cultura. Verwijdering is slechts mogelijk wanneer er geen betalingsverplichting meer is.

Artikel 12 – Vertrouwenspersoon / protocol

In Cultura kan, waar nodig, een beroep worden gedaan op een extern vertrouwenspersoon.

Artikel 13 – Gebruik van beeld- en geluidmateriaal

Cultura behoudt zich het recht voor om geluid- en beeldmateriaal van cursisten te gebruiken voor eigen publicitaire doeleinden. Wanneer je daar op voorhand bezwaar tegen hebt, verzoeken wij je ons daarvan direct bij aanvang van de cursus in kennis te stellen. Wanneer je bezwaar maakt tegen het specifieke gebruik van bepaald beeld- of geluidmateriaal, verzoeken wij je ons eveneens daarover te informeren.

Artikel 14 – Publicatie inhoud cursussen en tarieven en Algemene Voorwaarden

Aan de publicatie van cursusprijzen en inhoud van de cursussen kunnen geen rechten worden ontleend. Wijzigingen worden nadrukkelijk voorbehouden aan Cultura.